О 4.00 годині ранку 24 лютого 2022 року прогнозування політологів, чи нападе путінська Росія на Україну чи ні, припинилося. Прогноз не виправдався. Російські війська перейшли кордон України і вторглися в нашу Батьківщину. Одночасно противник почав обстріли наших військ і населених пунктів із «Градів», крупнокаліберної артилерії та літаків ракетами.

Наступ на українські війська  йшов вдовж всього кордону: з півночі, включно і з Білорусі, зі сходу та півдня. Перші декілька днів Збройним Силам України (ЗСУ) було дуже складно витримати таку потужну навалу агресора. Для цього  необхідна була: вірна тактика, досвід військ, належна зброя, потрібна кількість людських ресурсів, злагодженість і стійкість наших військ.

Три дні війни показали, що в наших військовослужбовців присутній незламний дух і патріотизм. Це найважливіші якості на війні для перемоги ворога. Історія має дуже багато випадків у війнах, коли сторона з набагато меншою чисельністю перемагала агресора. Як приклад можна привести битву біля Фермопіл, де грецький цар Леонід із 300 воїнами утримував декілька днів двісті тисячну перську армію Ксеркса.

Перші дні ведення бойових дій ЗСУ з російською армією були дуже важкими. Треба було витримати потужну навалу ворога і не дати йому прорватися в тил обороні.  За кілька днів ворог зміг протиснутися на чотирьох напрямах до міст Чернігів, Суми, Харків, Маріуполь, Херсон. Трохи пізніше підійшов до Києва. Це відбулося тому що ці міста знаходяться близько до державного кордону. ЗСУ зайняли щільну оборону міст і зупинили наступ ворога.

Така  тактика дозволила успішно знищувати техніку, пальне для танків та живу силу ворога на підступах до переднього краю бойових дій. За перші вісім днів війни наші військові знищили у ворога: особового складу – біля 9000 чоловік, танків ‒ 217, бойових броньованих машин – 900, артилерійських систем – 90, засоби ППО – 11, літаків – 30, гвинтокрилів – 31, автомобільної техніки  –374, цистерн с ГСМ – 60.

Ворог не очікував такого спротиву від ЗСУ. Вони розраховували отримати перемогу за кілька днів. Але все почало розвиватися не за планами ворога. Виникає питання, де прорахувалися керівники ворога? По-перше, вони вважали що в них друга армія світу: за кількістю військ, озброєнням, підготовкою особового складу, бойовим духом, тиловим забезпеченням, наявністю резервів. По-друге, вони вважали що ЗСУ знаходиться не в самому гарному стані для ведення бойових дій. І по кількості ми значно поступаємося військам РФ.

Особливо ворога обнадіювала його авіація, яка мала велику кількість винищувачів, фронтових бомбардувальників, літаків дальньої і транспортної авіації. Окремо можна відмітити велику кількість гвинтокрилів, дії яких спрямовані на підтримку сухопутних військ при веденні бойових дій. По-третє, вони вважали надійність бойового управління військами РФ на чолі яких стояли генерали з бойовим з досвідом ведення війни у Чечні, Грузії, Сирії, Україні (Донбас).

Перші вісім днів бойових дій показали, що не все так виглядає, як вважали керівники РФ на чолі з Путіним. Кількісті військ РФ для наступу по всьому периметру кордону України не вистачало,  управління військами не було постійним, тилове забезпечення боєприпасами і паливом розвалилось. Автомобілі з паливом що їхали слідом з військами знищувались ЗСУ в першу чергу. Наші війська успішно відбивали атаки противника, знищуючи велику кількість бойової техніки ворога.

Окремо треба відмітити, що військові РФ при враженні їхньої техніки не оказували спротиву, а зразу здавалися в полон. Таких випадків становилося з кожним днем все більше. Це показувало, що бойовий дух ворога знаходиться на низькому рівні. Не всі військові хочуть битися до смерті, багато з них приїхали заробити грошей і пограбувати Україну. Ці перші дні успішного ведення спротиву ЗСУ наступу армії РФ повністю переконали все населення України в перемозі над ворогом. Все залежить тільки від часу і єдності народу України і всього Світу.

Особливо необхідно відмітити підтримку всіх світових установ, які виступили на підтримку України і за негайний вивід військ РФ за межі території нашої держави. Дуже велике значення для знищення ударних військ противника мала підтримка фінансами і зброєю з боку США, Англії, ЄС, Туреччини, Литви та інших країн. До військ ЗСУ надійшли такі засоби зброї: «Стінгер», «Джевелін», «НЛАВ», «Оса», С-300, «Стріла 3», безпілотний літак «Байрактар»… але літаки для «закриття неба» Україні надані не були. Авіація обходиться своїми силами.

Наступні десять днів війни показали російському керівництву, що дійсність на фронті не відповідає планам Путіна. Завдання яке він ставив військовим керівникам провалено. Російська армія не зайняла жодного обласного центру. Ворота в Україну – Чернігів та Харків досі зачинені. Військам РФ не вдалося їх пройти.  

Таке становище розлютило амбіційного Путіна. І він йде на терористичні дії – обстріл жилих будинків міст, в яких знаходиться мирне населення. Особливо потужно обстрілювались ворогом ракетами з літаків, «Градів» та артилерією Маріуполь, Харків, Чернігів, Буча, Ірпінь та інші міста. Палаючі будівлі під вибухи боєприпасів жахом відбиваються в очах людей. Ніхто не уявляв собі раніше, що таке залишитися за одну мить без даху над головою і без теплого ліжка вночі. Зараз люди ховаються від ударів ворога по містам: в метро, на підземних автостоянках, у підвалах будівель.

В Харкові у моєї однокласниці Галини Макарової снаряд влучив прямо у вікно. Три поверхи , разом з її квартирою, були вщент знесені. Вона дивом залишилася живою. Після того коли її витягли з під уламків бетону, їй довелося декілька днів провести стоячи в метро. Коли я їй зателефонував, вона мені сказала всього кілька слів: «Ти не уявляєш, що таке залишитися живою без нічого. Я працювала все життя, а зараз на мені чуже пальто і чоловічі чоботи не мого розміру». Після цієї фрази вона почала крізь сльози сміятися.

Ось вам подарунок «русского мира» з яким в Україну прийшли російськи «брати». Їх ніхто до нас не кликав, але російська керуюча  мерзота вирішила реалізувати свої плани на майбутнє України і її народу. Хоча народ ніколи не цікавив Путіна. Він спокійно відправив російську вісімнадцятирічну молодь на смерть на благо здійснення своїх імперських планів.

Закінчився третій тиждень війни з загарбницею Росією. Я хотів написати з загарбником Путіним, але це було би не вірно. До нас прийшов російський солдат – жорстокий, жадібний із zвірячим написом на танках, машинах і зброї великою латинською буквою «Z». Ця літера дуже дратувала наших воїнів і вони із задоволенням в першу чергу знищували техніку ворога з цим клеймом.

Весь третій тиждень був таким же як і другий. Ворог кожен день ніс стабільні втрати. Це надихало наших військових робити свою справу і далі з тим самим натхненням. Кількість знищеної ворожої техніки становив:  танків – 444; бойових броньованих машин (ББМ) – 1 435; артилерійських систем – 201; реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) – 72; засобів протиповітряної оборони – 43; літаків – 86; гелікоптерів – 108; автомобільної техніки – 864; легких швидкісних катерів/кораблів – 3; цистерн з паливом – 60; безпілотників – 11.

По телебаченню і в Інтернеті з’явився ролик, як український фермер зачепив кинуту росіянами броньовану машину до свого трактора і потягнув трофей до себе у господарство. В цю мить крізь сльози у багатьох українців проступила посмішка.  Ось так кожен день війни приносить як сумну інформацію про загибель наших воїнів ЗСУ та мирного населення, так і радісну про втрати ворога в живої силі та техніці. Дехто жартує «тепер ми будемо на першому місті в світі по металобрухту». Дійсно така кількість підбитої металевої техніки є доказом міці і високого духу наших хлопців ЗСУ. Наша Територіальна оборона теж весь час була на висоті. Ворог дуже багато закидав розвідувально-діверсійних груп в наш тил. І ТО успішно їх відловлювала.  По Києву тільки за одну добу було затримано біля 175 таких груп.

Місяць війни закінчився 24 березня 2022 року. За цей час люди звикли до гуркоту вибухів снарядів і ракет, до гулу сирен в містах, до черг в магазинах. Але цього не можна сказати про жителів Маріуполя, Харкова, Чернігова, Бучі, Ірпеня. Ворог знищував ці міста з важкої артилерії, 500 кг авіабомбами та ракетами. Вирви від таких засобів нагадували великі котловани шахтарських розробок, глибина яких була біля 4-6 метрів. Таким чином, за допомогою постійних обстрілів, ворог перетворював наші сонячні міста на чорні від пожеж з пустими очницями вікон напівзруйнованими будинками на вулицях Харкова, Чернігова. А міст Маріуполя, Ірпіні, Бучи практично не стало. Після перемоги їх треба буде знову будувати.

Така тактика ворога не принесла йому покращення позицій та успіхів у веденні бойових дій. Наші військові продовжували тримати оборону та знищувати бойову техніку росіян в стабільній кількості. До цього можна додати знищення восьми військових командирів вищого рангу. Станом на 24 березня ЗСУ знищили: особового складу – 16100 чоловік, танкsв – 561, бойових бронемашин – 1625, артилерійських систем – 291, засобів ППО – 49, літаків – 115, гвинтокрилів – 125,  кораблів – 5. Такі дані набагато перевищували втрати росіян у двох чеченських війнах.

За останній час Президент України В.О. Зеленський звернувся до Конгресу США, Бундестагу Німеччини, Парламентів: Англії, Італії, Швеції, Франції з промовою про досягнення ЗСУ по зупиненню наступу агресора та необхідності негайної допомоги Україні для зупинення навали російських військ.

З вуст Президента пролунало, що ЗСУ і український народ бореться не тільки за самостійність і волю, а й протистоять злу та насиллю з боку диктатури російської імперії, відстоюючи демократію всього прогресивного світу. Він призвав парламентарів подивитися на цю війну з боку захисту всіх країн Євро Союзу. У випадку поразки України, Путін перейде до порушення безпеки інших країн НАТО та ЄС. Парламентарі та посадові особи країн Європи почули Президента Зеленського і відкликнулися на його прохання та вимоги. Після цього на Росію були ще більше посилені санкції.

Росія відчула себе вигнанцем, покинутим всім прогресивним світом, окрім кількох залежних від них малозначних держав: Білорусь, Вірменія, Венесуела, Еритрея і все. Китай чітко натякнув, що вони не союзники, а партнери в торгівельних відношеннях. Світ відкрито вказав Путіну на неприпустимість такої зовнішньої політики і ведення загарбницької війни проти України. Всі країни вимагають припинити негайно війну. Наш народ побачив єднання та підтримку всіх країн світу, що впевнило нас остаточно у перемозі над путінським світовим режимом, як небезпечнішим світовим злом. (Далі буде…) «Слава Україні!»                

25 березня 2022 року                                                          м. Київ